"Aksaray'da Badem Dikseydik Ülkeye Katkıda Bulunurduk"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
"Aksaray'da Badem Dikseydik Ülkeye Katkıda Bulunurduk"
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, TBMM Genel Kurulunda söz alarak Gıda Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi görüşmeleri konusunda Aksaray'ın sorunlarını paylaştı. 

Aksaray çiftçisinin yaşadığı sorunlar, tarımda yaşanan sorunlar, kenevir üretiminin Aksaray’da bir an önce başlaması ve BAL'ın başlaması konularına değinen Milletvekili Erel "Aksaray'da dağların ağaçlandırılması hususunda yıllardır bir çaba ve gayret  sarf edilmesine rağmen, istenilen netice bugüne kadar elde edilememiştir" diyerek "Arazinin toprak yapısı, Aksaray'ın iklim özellikleri dikkate alınmadan otuz yıldır öğrenciler çeşitli alanlara götürülüp fidan diktirilmekte normalde buralar orman olması gerekirken maalesef bir tek fidan dahi tutmamaktadır. Dolayısıyla yapılan işlem sakattır. Keşke, bunlar yerine, Aksaray'ın ağaçsız bölgelerine bugün kuruyemişçilerde 100 liraya satılan badem ağaçları dikebilseydik hem ülke ekonomisine katkı sağlar hem de oraların yeşillendirilmesini sağlardık" ifadelerini kullandı.

"Pancar Taban Fiyatları Açıklanmadı"

Çiftçinin sorunlarını da dile getiren Milletvekili Erel Aksaray çiftçisinin çilesi sabah namazıyla başlıyor, yatsı ezanına kadar devam ediyor. Elleri nasırlı, gözleri yaşlı, yürekleri yaralı çiftçilerimiz tarafından Aksaray'ımızda ülkemizin en kaliteli, en güzel şeker pancarı üretilmektedir. İlimizde on beş gündür pancar sökümü yapılmakta ve fabrikalara teslim edilmektedir ancak şeker pancarı taban fiyatları maalesef henüz açıklanmamıştır” şeklinde konuştu. Erel ayrıca sporda da yapılması gereken çalışmalara değinerek “Binlerce futbolcunun forma giydiği BAL ligi için maçların bir an önce oynanmasını bekliyorlar ve buradan çocuklarına ekmek götürme sevdasında olan futbolcularımız diyor ki: 'Sekiz aydır hiçbir şey yapmadan evlerimizde yatıyoruz. Bizim de ihtiyaçlarımız var, herkesin bakmakla yükümlü olduğu bir ailesi var. Hepimiz dardayız, zordayız. Türkiye Futbol Federasyonu ve Gençlik ve Spor Bakanından ricamız var. Bunca insanı lütfen mağdur etmeyin. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de amatör liglerin oynanmasına ihtiyaç var. Türkiye çok büyük bir devlet. Gerekli bütün sağlık önlemleri alınsın ve 50 bin insanın hayalleri gerçekleşsin. Hayallerimizin katili olmayın” diye konuştu. Haber Merkezi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Boşandığı Kocasını Vuran Kadın TutuklandıÖnceki Haber

Boşandığı Kocasını Vuran Kadın Tutukland...

17 Şüpheli Adliyeye Sevk EdildiSonraki Haber

17 Şüpheli Adliyeye Sevk Edildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar