Brisa

Aksaraylı gençler teknofest’te 

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksaraylı gençler teknofest’te 
Aksaray Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bakım ve koruma altında bulunan çeşitli mühendislik bölümü öğrencilerinden oluşan 9 kişilik bir ekip Teknofest kapsamında düzenlenecek olan 2021 insansız Sualtı sistemleri İSAS yarışması ileri kategorisinde yarışmak üzere tasarım çalışmalarını tamamladı.  

Yarışmaya katılacak öğrencilerle birlikte basın toplantısı düzenleyen Aksaray Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk Teknofest yarışmasına il olarak hazırlandıklarını söyledi.  “İl Müdürlüğü olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Burası gençlerimiz başta olmak üzere, Milletimizin teknoloji alanında çok sınırlı imkânlarla bile neler yapabileceğini gösteren bir platformdur’ dediği TEKNOFEST yarışmalarına biz de katıldık” diyen Aktürk  “Ülkemizde savunma sanayide büyük öneme sahip su altı araştırma sistemini öğrenmek, kendi milli ve yerli sistemimize katkında bulunmak amacıyla devlet bakım ve koruma altında bulunan mühendislik fakültesi kızımızın kaptanlığını yaptığı E-Micro grubuna Bakanlığımızın maddi ve manevi desteklerini yanımıza alarak TEKNOFEST’te biz de varız dedik” diye konuştu. 

Özgün yazılım ile yarışacaklar

“Aksaray Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın maddi ve manevi desteklerini yanımıza alarak, bakım ve koruma altında bulunan kızımızın kaptanlığını yaptığı, çeşitli mühendislik bölümü öğrencilerden oluşan dokuz kişilik bir ekip, TEKNOFEST kapsamında düzenlenecek olan 2021 İnsansız Sualtı Sistemleri (İSAS) Yarışması İleri Kategorisine başvurusunu yaptı” diyerek projeyi aktaran Aktürk “E-Micro isimli takım, tasarımlarına dair temel prensipler, projelendirme ve çizimler konusundaki hazırlıklarını tamamladı. Yarışma, otonom görev icra edebilen su altı araçlarının üretilmesi konusunun Ülke çapında daha geniş bir tabana yayılmasına ve özgün araçların geliştirilmesine öncülük etmek amacıyla düzenleniyor. E-Micro ekibi de kendi geliştirdiği özgün yazılım ile yarışmada yer alacak. Ülkede, yerli ve milli üretim bağlamında yürütülen çalışmalara katkı sunmak amacıyla TEKNOFEST organizasyonuna yoğun biçimde hazırlandıklarını sürdüren öğrenciler Eylül ayında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan yarışma, temel ve ileri olmak üzere iki kategoriden oluşuyor. E-Micro ekibi, İleri Kategorisinde başvuruda bulundu. Projelerin değerlendirmesi Ön Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu, Final Raporu, Yerlilik, Özgünlük ve Yarışma Puanlaması şeklinde altı farklı başlıkta yapılacak. Yarışma kapsamında Ön Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu ve Final Değerlendirme Raporu şeklinde toplam üç adet rapor hazırlanacak. Yarışmada Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün sponsorluğunda  bizleri temsil edecek olan öğrencilerimiz Ayşe Nur Oruçcu, Ahmet Haşim Erdoğan, Ali Buğra Değirmenci, Ayet Güler, Berat İğde, Deniz Çalık, İsmail Sancar, Said Erten ve Selçuk Danışman’dır” ifadelerini kullandı.  

Destek için tek tek teşekkür etti

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü İsrafil Aktürk ayrıca “Bu yarışma için bizlere sürekli destek olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendiye ilimiz Valisi Hamza Aydoğdu ve belediye başkanına teşekkür ederiz. Onların destekleri sayesinde gençlerimiz başarılı bir projeye imza atmışlardır” dedi. Toplantıya katılan yarışmacı gençler ise takım olarak bir arada bulunmaktan ve üretmekten mutluluk duyduklarını belirterek il müdürlüğüne destekleri için teşekkürlerini iletti. Haber: Harun Atalay


 • 2
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Niğde - Ankara otobanı kaza: 1 Ölü 1 yaralıÖnceki Haber

Niğde - Ankara otobanı kaza: 1 Ölü 1 yar...

34 kilo uyuşturucu ele geçirildiSonraki Haber

34 kilo uyuşturucu ele geçirildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar