Ali Babacan Açıkladı Deva Partisi’nden Seçim Kararı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ali Babacan Açıkladı Deva Partisi’nden Seçim Kararı
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin milletvekili genel seçimine kendi adıyla ve logosuyla gireceğini açıkladı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin milletvekili genel seçimine kendi adı ve logosuyla girme kararı aldığını duyurdu. Açıklamayı sosyal medyadan yapan Babacan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: "Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun.'' Demokrasi ve Atılım Partisi, önümüzdeki seçimlere kendi adıyla, kendi şanıyla, kendi logosuyla girme kararını almıştır. Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun.

— Ali Babacan (@alibabacan) April 27, 2022

Babacan, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim sürecini başlattığını savundu, ''Seçimlere hazırız ve biz kazanacağız'' dedi.

''6'lı Masayla İlgili Verdiğimiz Tüm Sözlerin Arkasındayız''

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Ali Babacan, 6'lı masadaki işbirliği, seçim işbirliğinin devam edip etmediğine ilişkin soru üzerine şunları söyledi: "Biz 6'lı masayla ilgili bugüne kadar verdiğimiz tüm sözlerin arkasındayız. Ortak çalışma alanı olarak belirlediğimiz alanlarda yoğun bir şekilde katkı vermeye devam edeceğiz. O masadaki siyasi partilerin her biriyle iş birliği alanlarını da genişletme konusunda tam bir irademiz var. Geçen pazar günü yaptığımız toplantıdan sonra ortak açıklama yaptık.

''A Planımız Ortak Aday''

Orada da 6 partinin ortak cumhurbaşkanı adayının niteliklerini tarif ettik. Partilerin ortak cumhurbaşkanı adayı çıkarması seçimlerde başarı sağlamak için çok önemli bir yöntem olacak. Birinci tercihimiz budur. Olur da 6'lı masada ortak aday konusunda mutabakat sağlanamaz, o zaman farklı seçeneklere bakılır. A planımız; söz verdiğimiz gibi 6'lı masada bir ortak aday oluşturup bir isim üzerinde ortak adayla seçimlere gitmek.'' Haber Bülteni


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sultanhanı OSB’de İlk Yatırım SevinciÖnceki Haber

Sultanhanı OSB’de İlk Yatırım Sevinci

Aleyna Ağgül'ü Ölüme Sürükleyen Sanığa Müebbet HapisSonraki Haber

Aleyna Ağgül'ü Ölüme Sürükleyen Sanığa M...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar