Sabancı

ASÜ Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Törenle Açıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ASÜ Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Törenle Açıldı
ASÜ, Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katıldığı törenle açıldı. 

 Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın da katıldığı törenle açıldı. Kısa süre sonra hasta kabulüne başlayacak olan merkez, ağız ve diş sağlığı konusunda topluma hizmet verecek.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ASÜ’nün şehirde -diğer kamu kurum ve kuruluşlarıyla beraber- fevkalade önemli hizmetler yaptığını belirtti. Üniversitelerin topluma hizmet için var olduklarını, açılışı yapılan ASÜ Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin de toplumsal hizmet çalışmalarının güzel örneklerinden birisi olduğunu ifade eden YÖK Başkanı Özvar, “Bu merkezin kuruluşunda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. YÖK olarak üniversitelerimizde, başta sağlık olmak üzere, pek çok alanda halka dokunan ve hizmet anlayışıyla hareket eden birimlerin sayısının artmasını ve bu birimlerin kaliteli hizmet üretmesini önceliyoruz” açıklamasında bulundu.

“Herkese Şükranlarımızı Sunuyoruz”

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş ise Diş Hekimliği Fakültesinin bu yıl ilk öğrencilerini alacağını, kısa süre içinde de hastane olarak hizmet verecek Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezinin hasta kabulüne başlayacağını ifade ederek, “Bu noktada Sayın Dekanımızın büyük çalışmaları ve emeği oldu. Öte yandan Sayın YÖK Başkanımızın da değerli destekleriyle çalışmamızı gerçekleştirdik. Herkese şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından merkezin açılış kurdelesi kesildi ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Eser, merkezdeki uygulama birimlerini tanıttı. Törene Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer ve YÖK Kurul Üyeleri ile il protokolünden isimler iştirak etti. YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, iki gün süren ASÜ temasları kapsamında laboratuvarları inceledi ve Ihlara Vadisi’nde düzenlenen doğa yürüyüşüne katıldı. Haber Bülteni

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kaza Tespit Tutanaklarında Yeni Dönem BaşlıyorÖnceki Haber

Kaza Tespit Tutanaklarında Yeni Dönem Ba...

Muhammed Emin Balcı Göğsümüzü KabarttıSonraki Haber

Muhammed Emin Balcı Göğsümüzü Kabarttı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar