Brisa

Atso Başkanı Göktaş, “kısıtlamaların en kısa zamanda kalkmasını bekliyoruz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Atso Başkanı Göktaş, “kısıtlamaların en kısa zamanda kalkmasını bekliyoruz”
Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş Gazetemize önemli açıklamalarda bulundu. Koronavirüs ile mücadele kapsamında sanayici, esnaf ve KOBİ’lere verilen desteğin devam etmesi gerektiğini Belirten Göktaş, geçtiğimiz hafta içinden başlayarak kısıtlamaların kademeli olarak kalkmasının ve hizmet sektöründeki birçok esnafın yeniden iş yerlerini açmasının olumlu bir gelişme olduğunu ama hizmet sektöründeki esnafların ramazan ayında da iş yerlerini açması gerektiğini söyledi.

Gazetemize önemli açıklamalarda bulunan ATSO Başkanı Göktaş “İlimizin bir an evvel Kırmızı kategoriden kurtulması için ilimiz Valisi Hamza Aydoğdu’nun yoğun çabaları var tüm kamu kuruluşlarımız STK’larımız vatandaşlarımızın yoğun gayretleriyle birlikte inşallah Ramazan Bayramı’ndan sonra normal yaşama döneceğimizi ve birçok kısıtlamanın kalkacağını umut ediyorum. Virüsle yaşamayı öğrendik ve böyle de bir müddet devam edeceğiz” dedi.

“İstikrar Şart”

“İş adamlarının önünü görebilmesi için istikrar şart” diyen Göktaş “yapılması gereken çalışmaları ve beklentileri sıraladı.  Göktaş “Uzun vadeli kararlar önemli.  Aksaray'ın koronadan kurtulabilmesi için hep birlikte üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirip sabrederek bu virüsten kurtulacağız.  Nisan ayından sonra normalleşme bekliyoruz pandemi döneminde küçük ve orta ölçekli esnaflar bir hayli zorlansa da organize sanayi bölgesindeki yatırımcılar çok fazla zorlanmadılar.  Esnafa verilen kısa ödenek desteğinin uzatılması gerekmekte verilen sigorta desteği esnafı biraz rahatlatacak Ramazan ayında hizmet sektörünün çalışması gerekmekte Organize Sanayi Bölgesi pandemi döneminde yatırımlarını devam ettirdi yerimiz kalmadı yatırımcı Aksaray'ı tercih ediyor” diye konuştu.

“Seçimler İçin Çalışılmasını Doğru Bulmuyorum”

Türkiye’nin Koronavirüs ile mücadelede birçok ülkeden daha iyi bir süreç geçirdiğine değinen Göktaş “Birçok ülkeye rağmen Corona ve pandemi sürecini iyi atlattığımız a inanıyoruz. Dövizdeki istikrarsızlık hepimizi zor durumlara düşürdü imkânımız çerçevesinde sanayici esnaf ve KOBİ’lerimizin yanında olduk. Onların sesi olduk esnaf sanayici ve KOBİ’lerimizin sorunlarını Türkiye Odalar Borsalar Birliği yönetimine taşıdık birlik başkanlığımız ve yönetimimiz de bu sorunları ülke genelinde mevcut iktidara iletti alınan birçok destek ve yardımda Ticaret Odası ve Türkiye Odalar Borsalar Birliğinin özverili çalışmaları bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Oda seçimleri ile ilgili farklı çalışmaların yürütüldüğünü hatırlattığımız Başkan Göktaş “Aksaray Ticaret Odası seçimlerine henüz uzun bir süre olmasına rağmen bu kadar gündemde olmasını Ticaret Odasının büyüklüğüne bağlıyorum. Seçimlere henüz uzun bir zaman var seçim çalışmalarının bu kadar erken başlamasını doğru bulmuyorum.  Önümüzde daha önemli konular var.  Ticaret Odası olarak biz çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Seçim çalışmaları yapan arkadaşları da sizler gibi izliyoruz” şeklinde konuştu.

“2 Haftadır Açık Olan Yerleri 1 Ay Kapatmamalıyız”

Alınan son kararlarla birlikte Ramazan’da yapılması planlanan kapanmalarda belli talepleri olduklarını dile getiren Başkan Göktaş “Özellikle yeni açılmış hizmet sektörlerinden ramazan ayında tekrar kapatılmayıp hizmetlerine devam etme talebi var, iki haftalık süreç için açılmış sonra tekrar bir ay boyunca kapatılmış oluyoruz bu bize yeterli gelmez sıkıntılar çekiyoruz. Bizim de talebimiz hükümetimizden belirli sektörlerin Ramazan ayı içerisinde belli kurallar içerisinde açık tutulmaları inşallah böyle bir uygulamaya gidilirse hizmet sektöründe de bir nebze olsa da rahatlama olacaktır. Biz hiçbir zaman esnafımızı mağdur etmedik bizden beklentilerini aksatmayacak şekilde hükümetimizin ön gördüğü tedbirleri kendi bünyemizde aldık bu şekilde belli çalışma düzenekleri oluşturduk ve bu pandemi sürecinde hiçbir üyemizi mağdur etmedik elimizden geldiğince bütün üyelerimize ivedi bir şekilde yanıt verdik” diye konuştu. Harun Atalay’ın Özel Haberi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Keşke 1 Nisan şakası olsaydıÖnceki Haber

Keşke 1 Nisan şakası olsaydı

Takla atan araçtan 2 yaralı çıktıSonraki Haber

Takla atan araçtan 2 yaralı çıktı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar