Erel “Hayat Şartları Ak Partiyle Düzelmez”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Erel “Hayat Şartları Ak Partiyle Düzelmez”
İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel, Türkiye’de hayat şartlarının günden güne daha fazla zorlaştığını belirterek ekonomik durumun düzelmesinin var olan yönetimle mümkün olmayacağını ileri sürdü.

Erel, “Türkiye Cumhuriyeti devleti ekonomik anlamda çok zor şartlardan geçmektedir” diyerek “Yani cari işlemler açığının yaklaşık 50 milyar dolarlara ulaştığı, günümüzde Türkiye’nin üretimden yana büyük sıkıntılar yaşadığı, üretmeden tükettiği, Türkiye’ de ekonominin beton ekonomisine teslim edildiği ve şu anda Türkiye’nin tüm kaynaklarının aktarıldığı, bunun dışında kamu kurumlarının diğerlerine ödeme yapmadığı, her geçen gün hayat pahalılığının arttığı bir duruma geldi. 25-30 sene önce Almanya’dan gelen insanların ‘biz işte iki tane şeftali alıyoruz, iki tane patlıcan alıyoruz’ laflarına gülüp geçiyorduk. Türkiye ‘de bu duruma geldi. Ama bu duruma gelmesi ihtiyacının azlığından değil, parasının yokluğundan dolayı. Dolayısı ile bugün büyük şehirlerimizde hatta küçük şehirlerimizde bile zavallı annelerimiz millet görmesin diye hava karardığında Pazar yerlerinde atılan sebze ve meyvelerin işe yarayan şekillerini toplama gayretinde olması Türkiye’nin ekonomisinin ne hale geldiğini göstermektedir” ifadelerini kullandı.

“ESKİDEN BULGUR GÖNDERİRDİK, ŞİMDİ ÜRETMİYORUZ”

Vatandaş ile sık sık bir araya geldiğini ifade eden Erel “Bakın benim memleketim Aksaray’dan her son baharda köylerinden İstanbul’da Ankara’da oturan akrabalarına kamyonlarla soğan, patates, bulgur gönderilirdi. Son yıllarda artık bunlar yok. Çünkü köyde artık bunlar üretilmiyor. Köylü de kendisi artık dışardan alıyor. AK Parti çiftçiliği bitirmekle, köyde tarımı bitirmekle beraber şehirdeki insanların hayat standartlarına da kazma ve balta vurduğunun farkında değil. Her şeyi dışardan alacağız da parayı nerden alacağız. Biz dışarıya ne satıyoruz ki ne alalım” şeklinde konuştu. Erel “Bu toprakların gerçekten nimetlerini har vurup harman savurmadan adil bir dönüşüm şeklinde milletimize dönüştürebilsek, köylümüzün, çiftçimizin üretimini destekleyebilsek, Türk Milleti mutlu ve Türk devleti güçlü olacaktır. Ancak AK Parti idaresinde bunu görmek mümkün değil” dedi. Haber: Harun Atalay


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İyi Parti Heyeti’nden Gazeteciler Günü ZiyaretiÖnceki Haber

İyi Parti Heyeti’nden Gazeteciler Günü Z...

“Veteriner Hekimler De Aşıda Öncelikli Olmalı”Sonraki Haber

“Veteriner Hekimler De Aşıda Öncelikli O...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar