Kemal Kılıçdaroğlu “Chp’nin 138 Milletvekili De Aksaray’ındır” Dedi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kemal Kılıçdaroğlu “Chp’nin 138 Milletvekili De Aksaray’ındır” Dedi
Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) 138 Milletvekili bulunan Cumhuriyet Halk Partisi'nin 20 Milletvekili ve Parti Meclisi üyeleri Aksaray’ın dört bir yanında Aksaraylıların sorunlarını dinlemek ve dile getirmek üzere iki gün sürecek ziyaret için Aksaray'a geldi.

İlk olarak Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasında basın mensuplarıyla bir araya CHP milletvekilleri ve CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk bir basın toplantısı düzenledi.

“Aksaray’dayız, İpek Yolu Kervansarayları ile tarihi güzel, birçok ilin bağlantı noktası olması sebebiyle; coğrafyası güzel ama, yönetici yönünden kaderi ve talihi kötü Aksaray’a hoş geldiniz” diyen CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, “Aksaray’ımızın sorunları dağ gibi ve bu ziyaretlerde amacımız bu sorunları tespit etme yönünde olacak. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmemizde Genel Başkamıza açıkça söyledim. ‘Bizim milletvekilimiz yok’. Kendisinin ‘Cumhuriyet Halk Partisinin bütün milletvekilleri tamamen Aksaraylıdır’ sözü üzerinde ben de Genel Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Buradaki milletvekillerimizin hiçbiri Aksaray’dan milletvekili adayı olmayacak, sadece Aksaray’ın sorunlarını ülke gündemine taşımak için buradalar. Sayın Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, 2011 yılında Aksaray’a mitinge geldiğinde galiba Aksaray’ın hiçbir sorunu yok ki, hiçbir Aksaraylı milletvekilinin mecliste konuştuğunu duymadım. Bu durum şu anda da değişmiş değildir. Aksaray’da Cumhuriyet Halk Partisinin milletvekili şimdi, bugün yoksa Ankara’da Aksaray’ın sorunlarına çözüm olmak için 138 milletvekili vardır” dedi.

“Hiçbir Söz Tutulmadı, Biz Yanınızdayız”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel ise “Cumhuriyet Halk Partisi olarak İl Başkanımız Sayın Ali Abbas Ertürk’ün ve il örgütüne bu organizasyon için teşekkür ediyorum. Covit-19 salgınından tüm ülkeler gibi biz de çok etkilendik. Hayat pahalılaştı, işsizlik arttı ve gençlerimizin sorunları katmerlendi. Esnafımız kepenk kapattı. Çiftçilerimizin traktörleri haczedildi. İktidar tarafından verilen demiryolu sözü henüz gelmiş değil. Bypas geçen bir otobanı var. İktidar tarafından Aksaray’a verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı. Cumhuriyet Halk Partisi birleştirici güç olarak her zaman Aksaray’ın, halkının yanındadır” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından CHP heyeti Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Valilik ziyaretin ardından heyet Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Cüneyt Göktaş’ı ziyaret etti. Haber: Muhammet Küçüker

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Prefabrik Tarımsal Depo İçin İmzalar AtıldıÖnceki Haber

Prefabrik Tarımsal Depo İçin İmzalar Atı...

Jandarmadan Uyuşturucu’ya Geçit YokSonraki Haber

Jandarmadan Uyuşturucu’ya Geçit Yok

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar