Kılıçdaroğlu’na Tehdit Olayına İl Başkanı Ertürkten Tepki

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
CHP Aksaray İl Başkanı Ali Abbas Ertürk CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan tehditleri değerlendirdi.

Düzenlediği basın toplantısı ile Kılıçdaroğlu’na yapılan tehdide rağmen harekete geçmeyen yetkilileri göreve çağıran Ertürk “Bugün, gazeteci kaçırmaktan, eşini oğlunun gözü önünde öldürtmekten, lokal basıp on beş kişiyi yaralamak suçlarından sanık bir kişinin Sayın Genel Başkanımıza yaptığı hadsiz tehdit için bu açıklamayı yapmış bulunuyoruz. Aslında bu açıklamamız bir mafya bozuntusuna cevap değil; mafya görevini yapıyor. Daha önce cezaevinden Cumhurbaşkanına mektup yazıp ‘Rizeli Yezid’ diyen Alaaddin Çakıcı’ya bu devletin en tepesindeki kişinin bir cevap vermemesi üzerine bu açıklamayı yapmış oluyoruz” dedi.

 

“’Yürüyen Buda kılıklı adam, Allah yüzündeki nuru silmiş, Batı ajanı’ gibi suçlamalarda bulunup yüz yirmi dokuz vekilin varken Apo’yu asamadın’ diye tehdit edilen Devlet Bahçeli’nin sessizliğine daha doğrusu sesine cevap vermek için bu  açıklamayı yapıyoruz” diye Ertürk “Bu ülkenin güvenliğinden sorumlu olan ama aslında bu ülke için güvenlik sorunu olan İçişleri Bakanı’nın mafya bozuntusuna karşı sessizliğe bürünmesinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Bu ülkede Adalet Bakanı unvanını taşıyan ama adalet reformu yapacağız derken mafya aracılığını kastettiği anlaşılan Adalet Bakanı’na cevap vermek için yapmış bulunuyoruz. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın sessizliğine cevap vermek için yapıyoruz. ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ yazan Meclisin Başkanı mafya egemenliğine karşı ses çıkarmadığı biz burada ses çıkartıyoruz. Barolar Birliği Başkanı’na cevap için bu açıklamayı yapıyoruz. Sarayın dümen suyuna giren meslektaşlarının cübbelerini ayaklar altına alan bir Barolar Birliği Başkanı’nın teslimiyetine cevap vermek için bu açıklamayı yapıyoruz. Bu ülkenin bakanlarından bir ses çıkmadığı için bu açıklamayı yapıyoruz. Demokratik yaşamın vazgeçilmez unsuru olan siyasi partilerin bu mafya bozuntusuna teslim olmasından dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Değerli arkadaşlarım yerel gazetecilerimizi tenzih ediyorum. Elinde kalem olan televizyonda köşe tutan gazetecilerin mafyalığın bir siyasi parti genel başkanına açık tehdidi karşısında tek satır oynatamaması üzerine bu açıklamayı yapıyoruz. Sivil Toplum Örgütlerinin, sendikaların, derneklerin sessizliğe gömülmesinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Asıl konunun muhatabı; ortada açık bir suç var. Bir mafya babası bir partinin genel başkanını mektupla tehdit ediyor. Buna soruşturma açacak bir tane yürekli namuslu savcı kalmadığı için bu açıklamayı yapıyoruz. Sizin Cumhuriyet Başsavcısı unvanınıza yazıklar olsun. Temsil ettiğiniz Adalet Bakanı’na yazıklar olsun. Bu ülkenin savcılık makamına yazıklar olsun” ifadelerini kullandı

“Ülkede Hukuk Sistemi Mafyaya Çeteye Teslim Olmuştur”

Türkiye Cumhuriyeti Savcılarını da göreve davet eden Ertürk “AK Parti’nin gençlik kollarından bu yana oturanlara yazıklar olsun ki bugün bu ülke sessizliğe gömülmüş vaziyette. Savcılığa sesleniyoruz bu açık suça karşı derhal işlem başlatın. İki gündür Genel Başkanımıza yapılan saldırıya karşı sessizlik bize şunu göstermiştir ki bu ülkede hukuk sistemi mafyaya, çeteye teslim olmuştur. Hiç kimse bunun aksini iddia edemez. Cumhur ittifakına bir müttefik daha katılmıştır. AKP ve MHP bu ülkeyi soyan felçli çetenin yanında bir de suç örgütü olarak katılmıştır. Çakıcı’nın dışarı çıkarılması için af yasası çıkartan Devlet Bahçeli dava arkadaşım diye sahip çıktı. Allah kimseyi kadın katiliyle dava arkadaşı yapacak kadar aciz duruma düşürmesin. Devlet Bey açıklamasında bir de bize milliyetçilik dersi vermiş Sayın Bahçeli bizim senden alacak milliyetçilik dersine ihtiyacımız yoktur. Sen ortağını Abdullah Öcalan’la yasak aşk yaşarken suçüstü yakalayıp dönüp arkasına giden bir adamsın. Ülkenin yaşadığı tablo ortada ekonomisini sağlık sistemini, hukuk sistemini düzeltemeyen cumhur ittifakı kendine yeni bir müttefik seçmiş ve maalesef mafya babalarından çete liderlerinden medet umar hale gelmiş. Biz bugün burada tepki vereceğiz. Ben bugün Ali Abbas Ertürk olarak değil savaşarak kurulmuş bir partinin İl Başkan’ı olarak sesleniyorum” ifadelerini kullandı.

“Neden Sustunuz Açıklayın?”

Ertürk son olarak “Bu ülkenin güvenlik önlemi alması gerekenler teslim olabilir, hukuk sistemi teslim olabilir ama savaş meydanlarında bulunan siyasi parti liderinin çocukları bu tehdide pabuç bırakmaz, boyun eğmez, teslim olmaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nu bu ülkenin kolluk kuvvetleri koruyamayacaksa Cumhuriyet Halk Partisi’nin cefakâr, fedakâr üyeleri korur. Genel Başkan’ın korumasındaki herkes bilir ve herkesin böyle bilmesini isteriz. Değerli arkadaşlarım Kemal Kılıçdaroğlu bir birey değildir. Kılıçdaroğlu bu ülke de demokrasi isteyen, adalet isteyen, özgürlük isteyen karanlık güçlere karşı savaş açan milyonların sözcüsüdür. Olaya böyle bakılırsa fotoğraf daha net ortaya çıkacaktır. Genel Başkanımız’a Çubuk’ta olduğu gibi Artvin’de PKK tarafından yapılan saldırıda olduğu gibi bu saldırılar devam ettiği sürece Cumhuriyet Halk Partisi Örgütü gereğini yapacaktır bunun müsebbibi çete, çakal değil Alaaddin Çakıcı için af çıkartıp Sedat Peker’e siyasi parti genel başkanı bir miting yaptırıp bu meydanı onlara yaratanlardır. Genel Başkanımıza ya da Cumhuriyet Halk Partili bir yol arkadaşıma herhangi bir şey olması durumunda bunun sorumlusu devletin en tepesinde oturan şahıstır.

Biz her şeye rağmen ortada bir devlet kaldıysa devleti göreve davet ediyoruz. Güvenlik görevlilerini, savcılarını, siyasi partilerini, yetkili makamda oturan herkesi göreve davet ediyoruz.  Sayın Süleyman Soylu devletin, ülkenin güvenlikten sorumlu bakanı tweet atan lise öğrencilerini evinden aldıran Süleyman Soylu boş boş meydanda sahte kabadayılık taslayan Süleyman Soylu Alaaddin Çakıcı’nın ismi büyük mü geldi de sustun yoksa Alaaddin Çakıcıyla ruh ikizi olduğun için mi sustun bu konunun açıklanması lazım. Ne yaparsanız yapın FETÖ’yle, çeteyle, mafyayla Amerika’yla her kimle ittifak yaparsanız yapın susmayacağız, sizlerden korkmuyoruz, korkmayacağız, sizlere boyun eğmeyeceğiz” dedi. Haber: Muhammet Küçüker

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
"Şehrimize Kazandırılan Hizmetlerden Neden Rahatsız Oluyorsunuz?"Önceki Haber

"Şehrimize Kazandırılan Hizmetlerden Ned...

Zehir Tacirlerinin Yeni Yöntemi!Sonraki Haber

Zehir Tacirlerinin Yeni Yöntemi!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar