Koruyucu Aile Duygulandırdı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Koruyucu Aile Duygulandırdı
Aksaraylı Koruyucu Aile Kılıç çifti, otizmli Hatice’yi himayesi altına aldı. Duygulandıran hikaye Vali Hamza Aydoğdu’nun ziyaretiyle gündeme geldi.

Aksaray’da devlet koruması altındaki çocukların koruyucu ailelerine eş zamanlı gerçekleştirilen ‘Anneler Günü’ ziyaretinde Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Otizmli Hatice’nin koruyucu ailesi olan Yüksel-İlkay Kılıç çiftine ziyarette bulundu. 44 aileye yapılan ziyaretler kapsamında Vali Aydoğdu’nun bir araya geldiği Kılıç çifti hikâyelerini anlattı.

“Engelini Biliyorduk”

Hatice’nin otizmli olduğunu bilerek koruyucu aile olduklarını ve kendi evlatlarından ayırmadıklarını söyleyen Baba Yüksel Kılıç Hatice’nin kendileri için Allah’ın bir lütfu olduğunu söyledi. 23 yıl boyunca çocuk sahibi olmak çin tedavi gördüklerini söyleyen Kılıç ilk çocuklarının 27 yaşında olduğunu söyledi.

“Kızımız Olsun İstemiştik”

Hatice ile televizyonda koruyucu aile ilgili bir program izledikten sonra eşi ile koruyucu aile olmak için karar aldıkları zamanda tanıştıklarını aktaran Kılıç “Kız çocuğunu çok seviyorum. Oğlumuz vardı bir de kızımız olsun dedik. Sosyal hizmetlere başvurduk. Oradaki görevli bize dedi ki ‘Bir kız evladımız var istediğiniz gibi 4 yaşında ama engelli’ dedi. Hatice’yi yanımıza getirdiler. Bekleme salonunda beklerken Hatice direkt geldi kucağıma çıktı. Saçları çeneme filan geliyordu. Kolumdaki saatle oynamaya başladı. Saçından öptürünce biz tamam dedik. Bu iş Hatice ile olacak. Bir anne baba çocuğu doğduğunda engelli olduğunu öğrendiği zaman bu daha zor. Ama biz onun engelli olduğunu biliyorduk” dedi.

“Hayatımız Değişti”

Hatice’nin hayatlarına girmesinin ardından birçok yönden değiştiklerini anlatan Kılıç “Allah bize onunla birlikte daha fazla merhamet, vicdani yönden bir ağırlık ve sabır verdi. Bu Allah’ın takdiri ilahisi. Biz Hatice ile çok güzel vakit geçirdik. Hatice’yi bağrımıza bastık. Oda bizi bağrına bastı ki Cenabı Allah bizi ödüllendirdi. Biz Hatice’yi yanımıza altından 2 sene sonra mucize yaşadık. Doktorların bir daha çocuk sahibi olamayacaksınız ifadelerinden sonra eşimin hamile olduğunu öğrendik. Allah bize istediğimiz gibi bir kız evladı nasip etti. Şu an 4 yaşında. Bizim Hatice ile ilgili hiç pişmanlığımız yok. Çocuklar yuvada kalmasın eşimize, dostumuza bunu hep tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

“Yanlarındayız”

Kılıç ailesinin hikâyesini dinleyen Vali Aydoğdu “Ana duygu sevgidir. İnsan sevdiğinin kusurlarını görmez. Burada çok özel bir sevgi bağı var. Hayat bir imtihan bunu sevgi ve merhamet ile kazanan ailemizi tebrik ediyorum. Bu sevgi hikâyesini yazan ailemizi kutluyorum. Koruyucu ailemizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı. Haber Bülteni

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Okullarda onarım yapılacakÖnceki Haber

Okullarda onarım yapılacak

Baharda Artan 4 Cilt HastalığıSonraki Haber

Baharda Artan 4 Cilt Hastalığı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar