“Siftahsız Esnaf Kira Ödeyemiyor”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“Siftahsız Esnaf Kira Ödeyemiyor”
Ülkemizde Koronavirüsün hızlıca yükselişe geçmesinin ardından alınan ek önlemlerle birlikte yeniden kısıtlamalar gündeme gelmiş; bu kısıtlamalar kapsamında kafeteryalar, lokantalar ve birçok toplu alışverişin yapıldığı noktalarda kısıtlama kuralları devreye girmişti.

Mart ayından itibaren ülkemizi etkisi altına alan Koronavirüs ve pandemi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler yaz ayları ile birlikte serbest bırakılmış, yaz aylarının geçmesi ile birlikte yükselişe geçen Koronavirüs salgını kapsamında yeni önlemler alınmak zorunda kalınmıştı. 

Kış Geldi Masraf Arttı İş Düştü!

Korona ile mücadelede alınan yeni önlemler sonrası Aksaray’da küçük ve orta ölçekli esnafın işinin yarı yarıya düştüğünü belirten birçok esnaf kış mevsimiyle birlikte birçok gider kaleminin de yükseldiğini hatırlattı. Birçok esnaf sorununu “Yazın İyi kötü idare ediyorduk, geçmiş olduğumuz haftalar içerisinde Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler hepimizin belini iyice büyüktü. Evet, hükümetimizin uyguladığı birçok borç öteleme, vergi yapılandırma gibi kolaylıklar var. Bunun yanında esnafımıza bankalar aracılığı ile verilmiş kredi kartları da bulunmakta. Yalnız zaman su gibi aktı ve ötelenen borçların vadesi geldi” sözleriyle dile getiriyor. 

“Kepenk Kapatma Noktasındayız”

Çarşıda siftahsız kepen kapatan esnaf olduğunu belirten Aksaray esnafı “İşlerimiz yarı yarıya düştü. Önümüzdeki günlerde Koronavirüsün tehlikeli boyutlarda ilerlemesinden dolayı yeni önlemlerin alınacağını da biliyoruz. Yarın ne olacağını bilmiyoruz ve siftah etmeden eve döndüğümüz günler oluyor” hatırlatmasında bulundu.

Aksaray'da kiraların yüksek olduğundan da dert yanan esnaflar “Pandemi dönemi boyunca yapılan desteklerin yanı sıra mülk sahiplerine derdimizi anlatamıyoruz. Kiralar akmaya devam ediyor.

Kira ödeyemeyen birçok esnafımız var. Bu süreç böyle devam ederse birçok işyeri kepenk kapatacak ki kepenk kapatanların da sayısı bir hayli fazla” diyerek “Hükümetimizin ve yerel yönetimin bu konuda küçük esnaflara destek olmasını bekliyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Harun Atalay’ın Özel Haberi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Bal’da Kulüplerden Belge TalebiÖnceki Haber

Bal’da Kulüplerden Belge Talebi

"PKK'lının Lafıyla TSK Genel Kurmay Başkanı'nı Hapse Attıran Kim?"Sonraki Haber

"PKK'lının Lafıyla TSK Genel Kurmay Başk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar