Siyasetin Konusu; “Videolar Kasetler Bel Altı Muhabbetler Ve Tehditler Değildir”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Siyasetin Konusu; “Videolar Kasetler Bel Altı Muhabbetler Ve Tehditler Değildir”
Aksaray’da önceki hafta aralarında belde belediye başkanlarının da bulunduğu bazı kişiler hakkında sosyal medyaya servis edilen uygunsuz görüntüler ile basın açıklaması  yapan CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk söz konusu görüntülerden birinde yer aldığı ifade edilen Belde Belediye Başkan Tahsin Çelik’e sahip çıkarak “Hangi siyasi parti ile ilgili hangi görüntü çıkarsa çıksın, partimizle ilgisi olsun olmasın, rakibimiz olsun olmasın, kiminle ilgili böyle görüntü ortaya çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu tepkimizi dile getireceğiz” dedi.

CHP’li Belde Belediye Başkanı Tahsin Çelik’in de aralarında bulunduğu bazı Aksaraylı isimler hakkında önceki hafta servis edilen uygunsuz görüntüler ile ilgili mağdur isimler hukuki yollara başvurmaya başladı. Uygunsuz görüntüler aracılığı ile şantaja uğradıklarını dile getiren mağdurlar konuyu hukuki açıdan açıklığa kavuşturmak için ilgili birimlere başvurularını iletti. Görüntüler ile ilgili CHP İl Başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyen İl Başkanı Ali Abbas Ertürk siyasetin gündeminin bu tür bel altı konularla işgal edilmesini doğru bulmadığını ifade ederek “Siyasetin konusu video kaset ve bel altı konular olduğu sürece; bu ülkeye ve yaşadığımız şehre en büyük kötülüğü yapmış oluruz. Siyasetin konusu asla bu olmamalı. Hangi siyasi partiye yakın olursa olsun, hangi görüşe sahip olursa olsun, aidiyeti hangi aile olursa olsun hiçbir şekilde siyasetin konusunun bu olmaması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

“Yargıya Güveniyoruz”

CHP’nin kimseye yönelik böyle bir siyaset gütmediğinin altını çizen Ertürk “Hangi siyasi parti ile ilgili hangi görüntü çıkarsa çıksın, partimizle ilgisi olsun olmasın, rakibimiz olsun olmasın, kiminle ilgili böyle görüntü ortaya çıkarsa Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu tepkimizi dile getireceğiz. Avukatlarımız hukuki süreci takip ediyor.

Şikâyette bulunduk. Konunun detaylı araştırılmasını ve bu videonun aslının ele geçirilmesini talep ettik. Bundan sonraki hukuki süreç, adli ve güvenlik süreçleri için  kolluk kuvvetlerimize, yargımıza ve idari yetkililerimize güveniyoruz. Onların bu konuda suçluları en kısa sürede bulacaklarını ümit ediyoruz. Biz bugüne kadar hiç kimseye bel altı siyaset yapmadık. Hiç kimseye siyasetin konusunun dışına çıkan tek cümlemizi kimse bulamaz. Biz böyle davrandık. CHP’ye de böyle davranılmasını istiyoruz. Şu ana kadar bu konuda farklı bir tavır görmediğimiz için Aksaray siyaseti birlik bütünlük sağlar diye düşünüyoruz. Bu konuda bütünlük sağlanmazsa bunun ardı arkası kesilmez” diye konuştu.

“Biz Böyle Bir Komploya Genel Başkanını Kurban Vermiş Bir Siyasi Partiyiz”

Kişilerin linç edilmesinin kolay olduğunu hatırlatan Ertürk “Bir kişiyi linç etmek kolaydır. Ama O linç etmeye çalıştığımız kişinin evinde bir ailesi var, onun için gözyaşı döken kızları var. Her birimiz çocuklarımızı gözümüzün önüne getirelim. Bunu kimseye reva görmemeliyiz. Siyasetin konusu bu olmamalı. Biz böyle bir komploya genel başkanını kurban vermiş bir siyasi partiyiz. Bu konularda son derece hassasız. Parti örgütlerimiz olarak sayın belediye Başkanımızın beyanatını esas alarak Başkanımızın arkasında olduğumuzu beyan ediyoruz. Belediye başkanımızın bir an önce bu çirkin iftiradan kurtulup gerçeğin ortaya çıkması için de mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

“Gerçek Er Ya Da Geç Ortaya Çıkacaktır”

Ertürk “Biz bugün 10 lira olmuş doları konuşmalıydık, açlık sınırına gelmiş toplumu konuşmamız lazım, neredeyse her 3-4 aileden birinde bir işsiz var bunu konuşmalıydık. Ülkedeki ekonomik yangını konuşmamız lazımdı” diyerek yargısız infaz yapılmaması gerektiği konusunda da örnekler verdi Ertürk “Ama bu gündem nasıl oluştuysa bunu konuşuyoruz. Bu ülke bir FETÖ, Ergenekon, Balyoz dönemleri yaşadık. ‘Yahu neler neler yapmışlar’ diye yazdık çizdik mahkûm ettik. Sonra o arkadaşlarımızın arkasında aslında hükümet tarafından yerleştirilmiş bir çete olduğu ortaya çıktı. Peki, ne dedik “Pardon kusura bakmayın!” O süreçte canını verenlerin vebalini hangimiz ödeyebileceğiz? O gün bu süreçlerin savcısı olanlar bugün mahcup bir şekilde kafasını eğmek zorunda kalıyorlar. Yeniden mahcubiyet yaşamak istemiyorsak yeni mağduriyetler yaratmak istemiyorsak ne olur tüm siyasetçi arkadaşlarım, tüm hemşehrilerim vatandaşlarım hepinize sesleniyorum temkinli olalım. Peşin hüküm vermeyelim. Yargısız infaz yapmayalım. Biz CHP olarak bana da dokunsa hiçbir şeyin üstünü kapatmayız. Bu böyle bilinsin.  Her şeyin açıklıkla üstüne gidilmesini isteriz. Lütfen biraz sabredelim. Mahkemelere ve süreci yürüten görevlilere güvenelim. Gerçek er ya da geç ortaya çıkacaktır” ifadelerini kullandı. Haber: Harun Atalay

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 2
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Benzine 44 Kuruş ZamÖnceki Haber

Benzine 44 Kuruş Zam

Ztk 3. Turunda Rakip TuzlasporSonraki Haber

Ztk 3. Turunda Rakip Tuzlaspor

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar