Türkiye'nin İlk Dijital Kütüphanesi Aksaray'da Kuruldu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
<p>Aksaray Valiliği Tarafından Başlatılan &ldquo;Kitapaksaray&rdquo; Projesine Yoğun İlgi G&ouml;sterildi.</p>

Aksaray Valiliği Vali Hamza Aydoğdu öncülüğünde Aksaray ve ülkemiz için dünyanın en güzel kütüphanesini oluşturdu. Proje ile hayata geçen sistemde ihtiyacı olan herkes, ücretsiz bir şekilde kitaplara ulaşarak okuyabilecek hatta sahip olabilecek. Sisteme giriş yapan okurların seçtiği kitaplar, PTT kargo ile ücretsiz olarak üç gün içinde evlerine teslim edilecek.

Özeti Giren Kitap Sahibi Olacak

Kitabı sahiplenmek isteyen kişinin, on beş gün içinde kitabın özetini sisteme yüklemesi yeterli olacak. Böylelikle kendi kütüphanesini zenginleştirme imkânına kavuşacak. Kitabı alan kişi okuyup başkalarının da faydalanması için tekrar iade edebilecek.

Proje ile kitap havuzunu oluşturan Aksaray Valiliği sistemin sağlıklı bir şekilde işlemesi ve dünyadaki tüm kitapları toplayabilmek için 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda bir program düzenledi. Programda proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Vali Hamza Aydoğdu, “Türkiye'de ve Aksaray'da bir farkındalık yapalım, bu konuyu hemşerilerimize açalım istedik. Gördüm ki kampanyamıza mükemmel bir ilgi var. 3 bin 500 kitap getiren de var 10 kitap getiren de. Yani toplumun her kesiminde inanılmaz bir kelebek etkisi yaptık” dedi.

“Bu Kez Bir Güzellik Haber Oluyor”

“Genelde hep olumsuzluklar haber oluyor, aslında bu güzelliğin haber olması gerekir” diyen Vali Aydoğdu “Türkiye'ye çok anlamlı bir şekilde model olacağına inanıyorum. Tüm arkadaşlarımız bu kampanyanın ses getirmesi için gece gündüz çalıştılar. Huzurlarınızda vali yardımcılarımıza, tüm birim müdürlerimize, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri’ne ve tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu kampanyaya katılan tüm hemşerilerimize şükranlarımı sunuyorum”    diye konuştu.

“Toplumdaki En Büyük Sıkıntı Okumamak”

“Kitap okuyan biri olarak samimiyetle şunu söyleyebilirim ki bugün toplumda meydana gelen bütün sıkıntılarını tek nedeni okumamak” diyen Vali Aydoğdu “Okuyan insan gelişir, okuyan insanın dünyaya bakış açısı değişir. Okuyan insanın ideolojik bakış açısı değişkenlik gösterir.

Okuyan insan ötekileşmez, ayrıştırmaz onun için bizim dünyayı anlamamız anlamlandırmamız için okumamız gerekmektedir. Bu kitapları toplamak tabii ki çok önemli ama bu kitapları okutabilmek daha çok önemlidir. Sitemiz açılır açılmaz 250-300 kişi kitap siparişi aldı. Bu şu demek en kısa zamanda 2 binler 5 binler on binleri görecek. Bizim için bu kampanya çok büyük önem arz ediyor. Kitap getiren, bizi destekleyen bu kampanyamıza destek olanlar sayesinde birçok kişiye ve haneye kitap ulaşacak Şehr-i Süleha'nın insanları kendilerine yakışanı yaptı. Hepinize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Valiliğin çağrısına kulak veren vatandaşlar kütüphanelerinden seçtikleri onlarca kitapla kampanyaya katkıda bulundu.  Haber: Dilek Eyüboğlu

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKSARAY MHP’DE KONGRE ÖNCESİ SÜRPRİZ BAŞKAN ADAYIÖnceki Haber

AKSARAY MHP’DE KONGRE ÖNCESİ SÜRPRİZ BAŞ...

Aksaray’da Sulama Sezonu BittiSonraki Haber

Aksaray’da Sulama Sezonu Bitti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar