Uçhisar’da Yeni Tis Sevinci

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Uçhisar’da Yeni Tis Sevinci
Belediye-İş Sendikası Niğde Şubesi ile Uçhisar Belediyesi Per. Ltd. Şti. arasında devam etmekte olan Toplu Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Toplu İş Sözleşmesine Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca, sendika temsilcileri ve belediyede çalışan tüm işçiler katıldı.

Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca “Bir Toplu İş Sözleşmesini daha işçinin lehine sonuçlandırmanın haklı onuru ve gururunu yaşıyoruz. Bizler için emek en yüce değerdir ve tüm emekçi kardeşlerimin akıtmış olduğu alın teri kutsaldır. Toplu iş sözleşmemizdeki amacımız, insanca yaşanabilir bir ücret almaktır. Toplu sözleşmeler alın terimizin karşılığını alma noktasında çok önemlidir.  Buradan yola çıkarak imzalamış olduğumuz toplu iş sözleşmemizde işçilerimizin maaşlarında ve sosyal haklarında önemli derecede iyileştirmeler yapılmıştır. Sendikamız bünyesinde olan her işçi kardeşimizin en iyi koşullarda çalışması için çabanın en büyüğünü gösterdiğimizden hiç şüpheniz olmasın. İlk sözleşmemizi yapmış olduğumuz Uçhisar Belediyesinde güzel bir başlangıca imza atmış bulunmaktayız. İnanıyorum ki gelecek yıllarda belediyemizin imkânları doğrultusunda ve başkanımızın da desteğiyle daha güzel sözleşmelere imza atacağız. Bu sözleşmemizde de Uçhisar Belediye Başkanımız Sayın Osman Süslü’nün vermiş olduğu destek çok büyük. Göreve geldiği günden bu güne kadar her zaman işçi ve emekçi kardeşlerimizin yanında olan, hak ve hukuklarını gözeterek en iyi seviyeye getirmeye çalışan, Uçhisar Belediye Başkanı Osman Süslü, emekçilerimizin en güzel şartlarda geçinebilmesi için belediyemiz imkânları doğrultusunda ne gerekiyorsa yapalım diyerek elini taşın altına koydu ve emekçi kardeşlerimizin yüzünü güldürdü. Her daim işçi arkadaşlarımızın yanında olarak emek dostu olduğunu bizlere bir kez daha gösteren Uçhisar Belediye Başkanımız Sayın Osman Süslü’ye Sendikam ve üyelerim adına teşekkürler eder, sonsuz şükranlarımı sunarım. Toplu iş sözleşmemiz her iki tarafa da hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Başkan Süslü, “Zor Günlerden Geçiyoruz”

Başkan Süslü ise; “Belediye-İş Sendikası ile devam etmekte olan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlanmasının verdiği mutluluğu belediye çalışanlarımız ile birlikte yaşamaktayım. İşçi ve emekçi arkadaşlarımızın alın teri kutsaldır. Belediye olarak emekçi arkadaşlarımızın alın teri kurumadan haklarını vermek boynumuzun borcudur.

Gönül isterdi ki daha iyi şartlarda daha iyi sözleşmeye imza atalım. Lakin Covid19 pandemi dönemi dolayısıyla ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Bu sürece rağmen belediyemizin imkanları dahilindeki en üst oranı vermeye, emekçi arkadaşlarımızı mağdur etmemeye çalışarak taşın altına elimizi koyduk” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
T.C.ORTAKÖY(AKSARAY)İCRA DAİRESİÖnceki Haber

T.C.ORTAKÖY(AKSARAY)İCRA DAİRESİ

Yerüstü Sulama Tesisi TamamlandıSonraki Haber

Yerüstü Sulama Tesisi Tamamlandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar