Vali Aydoğdu Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Aydoğdu Gazetecilerle Kahvaltıda Buluştu
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Aksaray’da görev yapan ulusal ve yerel medya mensuplarıyla Uluırmak Uygulama Otelinde pandemi kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilen kahvaltıda bir araya geldi.

Daire müdürlerinin de katıldığı kahvaltıda konuşan Vali Hamza Aydoğdu ulusal ve yerel medya mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazetecileri Günü’nü tebrik ederek, 21 Temmuz’dan bu güne Aksaray’da çok şey değiştiğini ifade ederek, basın mensuplarımıza gazetecilerimize yapılan şiddetli saldırıları kınıyorum. Biz her zaman yerde sizin yanınızdayız. Size uzatılan her elin bize uzatıldığının farkındayız ve bununla ilgili gerekli tedbirleri alıyoruz. Çünkü siz insanların haber alma konusunda gece gündüz demeden ailenizden çocuklarınızdan fedakârlık eden bir mesleği icra ediyorsunuz ve onun için yaptığınız mesleğin kutsal olduğuna inanıyor maddi ve manevi olarak her zaman sizin yanınızdayız ve her zamanda yanınızda olacağı” dedi.

“Daha Çok Yürüyecek Yolumuz Var”

“Göreve geldiğimiz gün sizlerle bir istişare toplantısı yapmıştık ve o günden bugüne yaklaşık 6 ay gibi bir süre geçti” diyen Vali Aydoğdu, “İç Anadolu’nun ortasında kavşak noktasında 70 Bin aracın geçtiği, bayramlarda 125 Bin civarını aracın geçtiği bir ilimizdir, Aksaray’dır. 81 ile gitmiş dünyanın 50-60 ülkesine gitmiş bir yönetici olarak söylüyorum Türkiye’de böyle potansiyeli olan güzellikleri olan çok nadir şehirlerin olduğunu düşünüyorum. O zaman bizim yapmamız gereken şey bir dil ve bir üslup geliştirmekti ve biz bunu sizinle birlikte ekibimizle birlikte bunu başardığımızı düşünüyorum. Daha çok yürüyecek yolumuz var ama başlangıç için umut verici olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Aksaraylı Aksaray’ı Tanımalı”

Aksaray’ı öncelikle Aksaraylının tanıması gerektiğine vurgu yapan Aydoğdu “Ben sokakta gençlerle sohbet ettiğimde anladım ki gençler Aksaraylı olup Aksaray’ı tanımıyorlar. Tanımıyorlar derken, Aksaray’ın tarihini kültürünü tarihi güzelliğini sanayileşmesini tarımın neden teknolojiyle entegre bir şekilde olmadığı sorularına birkaç cümle söylememeleri üzüyor. Şunu bilmemiz gerekiyor, kendini bilmeyen bir insan güçlü yönlerini, zayıf yönlerini tehditleri düzeltmesi gereken yerleri bilmezse hiçbir şekilde başka bir insan ışık olamaz” dedi.

“Bizler Geçiciyiz, Sadece Yapılan İyilikler Kalır”

Bir ili tanımak için elinizde veri olması gerektiğini dikkat çeken Vali Aydoğdu, “Aksaray’ın bir veri tabanının oluşturulması gerekiyor. Bu konu üzerinde yaptığımız çalışmalar neticesinde ‘Vizyon Aksaray’ ile bütün birimlerinizin verilerinin toplandığı bir portal oluşturduk. Veri tabanı ile tüm birimlerin ne iş yaptığını projelerini kolayca öğrenebiliyoruz.  Eğer siz Aksaray’ı düzgün tanıtabilirseniz konaklama imkânlarını piyasaya düzgün bir şekilde arz edebilirseniz Aksaray’da 2 günden fazla kalabiliyor insanlar. Ben hep şunu gördüm küçük dokunuşlarla çok büyük sonuçlar alabiliyorsunuz. Ben Aksaray’la gurur duyuyorum. Bizim tek derdimiz var Aksaray’ı ne iyi yerlere taşımak. Bizler gelip geçiciyiz. Geriye baktığınızda yaptığınız iyiliklerden başka hiçbir şey kalmıyor. Onun için beraber el birliğiyle konu Aksaray olduğu zaman yaptığımız birliktelik Türkiye’ye model olur” ifadelerine yer verdi. Haber: Harun Atalay


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yerüstü Sulama Tesisi TamamlandıÖnceki Haber

Yerüstü Sulama Tesisi Tamamlandı

 Yeni Başkan YalvaçSonraki Haber

 Yeni Başkan Yalvaç

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar