Vali Aydoğdu “Kırsal Kalkınma Olmadan Ülke Kalkınmaz”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu’nun başkanlığında başlatılan Yerinde Tespit Yerinde Çözüm Toplantısı, Sarıyahşi ilçesinde gerçekleşti. İstişare toplantısında ilçeye bağlı kasaba ve köylerin sorunları ve ihtiyaçları değerlendirildi.

Vali Hamza Aydoğdu Belediye Başkanı Evren Dinçer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve beraberindeki kurum müdürlerinin katıldığı toplantı öncesi Sarıyahşi ilçesini ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu incelemelerde bulundu. Sarıyahşi Kaymakamı Ömer Kıraç, Belediye Başkanı Fatih Ünsal, İl Genel Meclis Üyeleri ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Aydoğdu ilçe merkezinde vatandaşlarla selamlaşarak esnafa hayırlı işler diledi.

“Birlikte Güçleniyoruz”

Vali Aydoğdu beraberindeki heyetle Sarıyahşi Kaymakamı Ömer Kırıcı ve Sarıyahşi Belediye Başkanı Fatih Ünsal'ı makamında ziyaret etti. Vali Aydoğdu ziyaretlerinin ardından Sarıyahşi’de kurulan Kadın Kooperatifi Binasını hizmete açtı. Burada bir konuşma yapan Aydoğdu “Kadın ve çocuklarımızı çok önemsiyoruz. Kadın kooperatiflerinin Aksaray'da ve Türkiye'de kurulması ülkemize güç kazandırıyor. Burada ikincisini açtığımız kadın kooperatifimizde kadınlarımız ve çocuklarımız sosyal alanda çok büyük gelişmeler kat edecekler. Kadın kooperatiflerinin her zaman yanında olacağız ve destekleyeceğiz” diye konuştu. “Bütün ilçelerimizde kadın Kooperatifleri kurulacak” diyen Vali Aydoğdu “Türkiye'ye rol model olan bu projemizi sayesinde ilçelerde kadınlarımız hem ev ekonomilerine katkıda bulunacak. Hem de sosyal alanda kendilerini geliştirecekler” dedi.

Kentte Neyse Köyde De O Olacak

Sarıyahşi ilçesinde gerçekleştirilen toplantıda vatandaşlarla sorunların ve çözümlerini tespiti konusunda bilgi alışverişi yapan Vali Aydoğdu ve il protokolü kırsal kalkınma olmadan ülkenin kalkınması mümkün olmadığını ifade ederek “Kentte ne varsa köyde de o olacak anlayışı ile kırsal yaşam gelişimini rahat ve konforu için her biri ile çalışacağız” açıklamasında bulundu. Haber: Dilek Eyüboğlu


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Normal Galvanizli Sactan İmal Edilmiş Standart Trafik İşaret Levhaları, Glvanizli Profil Omega Direği, Reflektif Ve Banket Sınırlayıcı Ctp Yol Kenar Dikmesi Malzemeleri (Çakım Ve Montajı Dahil) Mal AlÖnceki Haber

Normal Galvanizli Sactan İmal Edilmiş St...

Aksaray'ın Ciğerlerine Yapılan Kaçak Yapılar YıkılıyorSonraki Haber

Aksaray'ın Ciğerlerine Yapılan Kaçak Yap...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar