Vali Aydoğdu Müjdeledi “Atık Sorunu Çözülecek”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vali Aydoğdu Müjdeledi “Atık Sorunu Çözülecek”
Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu ilçelerde ziyaretini sürdürüyor. Ortaköy ilçesini ziyaret eden ve bir dizi açılışa katılan Aydoğdu Ortaköy İlçe Kaymakamını ziyaret ederek önemli açıklamalarda bulundu.

Ortaköy'de yapımı istenen karma Organize Sanayi projesi için bakanlık düzeyinde görüşmelerin devam ettiğini belirten Aydoğdu, kadın kooperatifleri ve evlerini çok önemsediklerini belirterek “Bütün ülkemizde, ilçelerimizde hayata geçirmeye çalıştığımız kadın evlerimiz ile ilgili çalışmalarımızın sonuna yaklaşıyoruz. Özellikle öğrencilerimiz ve gençlerimiz için robotik kodlama konusunda da yoğun bir mesai harcıyoruz” dedi.

Vali Aydoğdu “Ortaköy ilçemiz süt ve süt ürünleri konusunda fabrikasyon üretim anlamında çok önemli mesafeler kaydetmiş. İlçemiz içerisinde bulunan süt ürünleri üreten fabrikalarımızın bir atık problemi var. Ortaköy ilçe Belediye Başkanı ve Ticaret Borsası ile ortak, bu atık sorununu da halledeceğiz” diye konuştu

İlçede Yoğun Mesai

İlçede Ortaköy Kadın Kültür Evi ve Aile Eğitim Merkezini hizmete açtı “Kadınlarımızın omuzlarında büyük sorumluluklar var. Onların, dinlenecekleri, eğlenirken öğrenecekleri, kendilerini geliştirecekleri, stres atacakları, adeta terapi merkezleri açıyoruz” diyerek açan Vali Aydoğdu Ortaköy Halk Eğitim Merkezi Robotik Kodlama Sınıfı açılışını yaptı, öğrencilerin yaptıkları kodlama yazılımları ile programlanan robotların gösterisini izledi. İlçede Diyanet Gençlik Merkezi açılışına da katılan Aydoğdu daha sonra Ortaköy Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda, Merhum Öğretmen Fahri Deniz anısına Z Kütüphane açılışı gerçekleştirdi.

Ortaköy Süleyman Kılıç Ortaokulunu ziyaret ederek, resim, müzik, spor, terapi sınıfları ve sanat sokağı açılışı yapan Vali Aydoğdu Millet Bahçesini gezerek, Belediye Başkanı Ali Rıza Özdemir’den bilgi aldı. Aydoğdu’nun son durağı Ortaköy Şehit Salih Aksu İlkokulu robotik kodlama sınıfının açılışını oldu. Okulda kodlama yapan İkra Alya ve Fatma Pelin ile konuşan Vali Aydoğdu Alparslan isimli robotları hakkında bilgi aldı. Aydoğdu “Çocuklar yaşça küçük ama teknolojide bizden büyükler. Çağı anlayıp okuyorlar” ifadelerini kullandı. Aydoğdu Ortaköy ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla da sohbet etme imkânı buldu. Haber: Dilek Eyüboğlu

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
 “Kaliteli Transfer Hedefliyoruz”Önceki Haber

 “Kaliteli Transfer Hedefliyoruz”

Coşkun İstifa EttiSonraki Haber

Coşkun İstifa Etti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar