Vodafone Dijital Büyüme Rakamlarını Paylaştı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Vodafone Dijital Büyüme Rakamlarını Paylaştı
Vodafone Türkiye, 2020-2021 mali yılının ilk 6 ayında güçlü büyümesini sürdürdüğünü açıkladı. Vodafone’dan yapılan açıklamada Nisan-Eylül 2020 dönemine ait ilk yarıyıl sonuçlarına göre servis gelirinin geçen yılın aynı dönemine göre %13,8 arttığı vurgulandı.

Türkiye’nin dijitalleşmesi adına mali yılın ilk yarısında 882 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek “Vodafone Türkiye'nin mobil abone sayısı, bir önceki çeyreğe göre 420 bin net abone artışı ile 24.1 milyona yükseldi. M2M (Makineler arası iletişim) dahil toplam mobil abone sayısı ise 26.2 milyona ulaştı. Şirketin, faturalı abone sayısı mali yılının ilk yarısında 14,9 milyona yaklaşırken toplam abone bazının % 62’sine ulaştı. Vodafone Türkiye’nin sabit genişbant abone sayısı son 12 ayda 197 bin net abone artışı ile ilk mali yarıyılda yaklaşık 1,2 milyona ulaştı” ifadelerine yer verdi.

“Dijital Benim İşim”

Vodafone Türkiye CEO'su Alex Froment-Curtil 2020-21 mali yılı ilk yarı yıl sonuçlarını değerlendirerek “Pandemi, hepimize dijitalleşmenin önemini bir kez daha hatırlattı. Milyonlarca insanın yaşama ve çalışma biçimlerini değiştirmesiyle birlikte birbirimizle bağlantıda olmanın ne kadar önemli olduğunu gördük. Bir ‘teknoloji iletişimi şirketi’ olarak, müşterilerimize kesintisiz hizmet sunmaya devam ediyoruz. Müşteri deneyimini daha da iyileştirmek amacıyla tüm kanallarımızda dijitalleşmeye odaklanıyoruz. . Dijital müşteri sayımız 16.5 milyona ulaştı. 2020-21 mali yılının ilk 6 ayında 882 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Pandemi tedbirleriyle birlikte hayatımıza giren uzaktan çalışmayı "amaç odaklı şirket" olma vizyonumuzla birleştirerek "yeni nesil çalışma sistemi"ne dönüştürdük. “Herkese, her yerden iş” mottosuyla Vodafone Müşteri Hizmetleri'nde ev kadınları, engelli bireyler ve üniversite öğrencilerine istedikleri yerden, istedikleri şekilde ve istedikleri kadar çalışma imkânı sunduk. Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında, teknolojinin gücünü kullanarak, toplumsal hayatta pozitif farklılık yaratacak çalışmalar yapıyoruz. “Yarını Kodlayanlar” projemizle 4 yılda 81 ilde yaşları 7-14 arasında değişen 100 bini aşkın çocuğa kodlama eğitimi verdik. “Dijital Benim İşim” projesiyle, 18 yaş üstü kadınların dijital topluma kazandırılmasını ve bilgi teknolojileri eğitimi almış kadınların işgücüne katılımına olanak sağlamayı amaçlıyoruz. Türkiye’nin dijital geleceğine olan inancımızla yatırımlarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Geçen Ay 552 Konut SatıldıÖnceki Haber

Geçen Ay 552 Konut Satıldı

Asü’lü Araştırma Grubu Peynirden İlaç ÜretecekSonraki Haber

Asü’lü Araştırma Grubu Peynirden İlaç Ür...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar