Yüz Yüze Eğitimin Detayları Açıkladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Yüz Yüze Eğitimin Detayları Açıkladı
<p>&nbsp;Milli Eğitim Bakanı Ziya Sel&ccedil;uk, t&uuml;m ilkokulların 12 Ekim&#39;de a&ccedil;ılacağını duyurdu. Bakan Sel&ccedil;uk, milyonlarca &ouml;ğrenciyi ilgilendiren uygulamanın detaylarını canlı yayında anlatırken, Eğitimde sınırlı olarak okul &ouml;ncesi ve 1&rsquo;inci sınıflara başlatılan y&uuml;z y&uuml;ze eğitimin kapsamı 2, 3, 4&rsquo;&uuml;nc&uuml; sınıflar 8&rsquo;inci ve 12&rsquo;nci sınıfları da kapsayacak şekilde genişletildi. Y&uuml;z y&uuml;ze eğitim 1&#39;inci sınıfların ardından 12 Ekim&rsquo;de 2, 3, 4&#39;&uuml;nc&uuml; sınıflar ile 8&#39;inci ve 12&#39;nci sınıflar i&ccedil;in de başlıyor.</p>

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un konuşmasından satır başları şöyle: Okullarımızda yüz yüze eğitime aşamalı olarak geçiyoruz. İkinci aşamaya geçmeye hazırız. 2-3-4-8 ve 12. sınıflarımız da yüz yüze eğitime başlayacak. 12 Ekim’de yüz yüze eğitime başlayacak öğrencilerimiz haftanın iki günü okulda olacaklar. Çocuklarımızın okulda kalış süresi kısaltılacak.

İsteyen Veli Gönderir İsteyen Göndermez

Teknik ayrıntıları bu hafta içerisinde sizlerle paylaşacağız.  Daha önce veli rızası önemli demiştik. Yine istemeyen velilerimiz çocuklarını okula göndermeyecek. Okullarda yoklama alınmayacak. Devamsızlık sorun olmayacak. Velisi tarafından okula gönderilmeyen öğrenci uzaktan eğitime devam edecek.

Köy okullarında da yüz yüze eğitim başlıyor. İlk ve ortaokul kademeleri açılıyor. İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun görüşlerine göre bazı okulların açılmaması ve kapatılması söz konusu olacak.

500 Bin Tablet Dağıtılacak

Uzaktan eğitimin ana mecrası EBA’da tüm yayınlarımız günde üç kez tekrar ediliyor. Sorumlu oldukları içerikleri tekrar tekrar izleyebilirler. EBA’da ders anlatımları canlı sınıf uygulamaları öğrencilerimizin hizmetinde olmaya devam edecek. EBA destek merkezleri oluşturduk. İnternet ve bilgisayar sorunu olan öğrenciler oradan destek alabilirler. Öğrencilerimiz bu anlamda kendilerine en yakın noktaya ulaşabilirler. Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek. Haber Merkezi

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
7 Ayda 43 Milyon Konuşma İle Rekor KırıldıÖnceki Haber

7 Ayda 43 Milyon Konuşma İle Rekor Kırıl...

Başkan Altınsoy “Korona Dönemi Desteklerini Hatırlattı”Sonraki Haber

Başkan Altınsoy “Korona Dönemi Destekler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar