Sabancı
Molla Harç

Molla Harç

Mail: mollaharc@hotmail.com

Bu Hastane Ne Olacak Canlar…

Ya hu kardeşim yazık gerçekten yazık bu millete ya. Tamam bütün kurumlar ve bütün çalışan milletini devletini seven can gardaşlarıma bir şey demiyorum. Onlardan şimdiden özür diliyorum. Ama bir de kendisini devletin üstünde gören , burnu büyükler var. Kendilerini hem devletin üstünde hem de siyasetin üstünde görenler var ya onlar canımızı çok ama çok yakıyor.

Nereye getireceksin diyenlere , gurban nereye getireceğiz tabii ki toplumun hepsini ilgilendiren sağlık sektörü ve bunun merkezini oluşturan hastane ooo  devletimizin dediğimiz ama diyemediğimiz hastanemizden bahsediyorum.

Ya hu can gardaşlarım bu hemşirelerin vs bizleri bu kurumlardan hemen azarlayıp çık dışarı demeleri onlarda ne gibi bir üstünlük sağlıyor anlayamıyorum. Biz de bu toprakların insanlarıyız. Biz de devletimize vergi veriyoruz. Sanki babasının evinden kovuyor. Vallahi biz kimseyi kovamıyoruz. Hele bir öyle imada bulun bakalım valla dilimizi keserler ama bu zat-ı muhteremler kimlerin torpili ile oralara geldilerse tabii bu kadar dilleri uzunki. Basıyor azarı vay halimize vay ki ne vay.

Şu hastane de bir diyaliz merkezi ve diyaliz ekibi var bunlara nesıfat verilebilir bilmiyorum. Ya hu bir ilaç teslimimiz olacaktı , haaa ben diyaliz ile hiç alakam da olmaz onu başta söyleyeyim. Ama emaneten bir arkadaşımızın emanetini bırakalım dedik işitmediğimiz azar kalmadı ya. Bu ne kardeşim burası krallık mı ya.

Sayın vekillerim bakın bu milletin çektiğini sizler bilmiyorsunuz ama hep cezalar size kesiliyor. Buradaki krallar sizden önce çok çok kral olmuşlar. Acaba neden , çünkü sizi hiç sayıyorlar. Tabiii sizin bunlardan hiç haberiniz yok. Çünkü bir seçildiniz tamam o kadar bir daha buralara gelmeye gerek yok öyle mi.

Valla bizden dost sözylemesi dost acı söyler sonra dizlerinize vura vura yara yapmayın. Bu millet bu kadar eziyete fazla dayanamaz. Buradan vekillerimize ve seçilmişlerimize seslenmek istiyoruz ne olur şu hastaneye bir el atın. Randevu sistemi dersen zaten çökmüş. Taaa bir ay sonraya sıra vermeler zaten aç telefonu sıra alabilmen mümkün değil de. Hiç mi delikanlı yürekli vekil seçilmiş yok kardeşim ya . hey ne oluyor orda ben burda iken siz bu milleti bu kadar ezemezsiniz diyecek.

Özel diyalize gidersen sorumluluk alabilyor da bizim hastanemizin diyalizine gidince neden kimse sorumluluk almıyor. Ortada sadece otur. Maaşını hazır al ohhhh ne ala ne ala. Vallahi dünyanın hiçbir yerinde bu kadar vurdumduymazlık olmaz olamaz. Ya hu maaşını mı beğenmiyor. Bu devirde millet asgari ücretle geçinmeye çalışıyor. Milletin canı çıkıyor. Bu efendiler buralarda hazır koltuk ohhh kolunu elini bile kaldırmadan çalışacak. Bu ne rahatlık be hey kardeşim. Sizin hiç mi amiriniz bi üstünüz yok. Hiç mi kontrol edeniniz olmaz. Bu ne burnu büyüklük.

Millet orda çöreklenmiş tontişlere laf söylemeye takati yok. Hemen lafı ağzına tıkıyorlar. Ya bu milletin bu kadar ezilmesine ne olur müsaade etmeyin. Sayın vekillerim seçim zamanında böyle denmiyordu. İşler iyice zıvanadan çıkmış bakın demedi demeyin. Bizlere dostuz. İyi günde ve kötü günde ama altınızı kazıyorlar haberiniz oldun. Daha ileri de sorulursa daha açık yazarız telefonum ada ulaşabilirler. Kalın sağlıcakla ….

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar