Dilek Gök

Dilek Gök

Mail: dilek.ekspres@gmail.com

Devlet Otoritesinde Güzel Şeylere İthafen

Devlet Otoritesinde Güzel Şeylere İthafen

Covid-19 nedeniyle, yeni ve zorunlu yaşam normlarına adapte olmaya çalışarak günlük yaşantımıza devam ediyoruz.

Siyasi, ekonomik ve sosyal alanlardan ziyade en büyük değişim eğitim alanında. İçinde bulunduğumuz Pandemi dönemi sona erinceye kadar uymak zorunda olacağımız “yeni normali” doğru anlayıp, pek çok yeniliği de içeren bir dönemden geçerken, eğitim ve öğretimin aksamaması için bu alanda da kökten değişikliklerle ciddi bir mücadeleiçerisinde çok çeşitli çalışmalar sürdürülüyor.

Bu kapsamda; Gençlik Merkezi’nde yürütülen faaliyetler, dijital kütüphane sistemiyle hayata geçen  “Kitapaksaray” projesi başarılı örneklerden sadece ikisi.

Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu beyefendinin yarattığı sinerji, kurum ve kuruluşlarla birlikte tüm topluma dalga dalga yayılmaya başladı. Devlet otoritesinde güzel şeyler oluyor, kişiselbakış açılarının da desteğiyle başarılı çalışmalar yapılıyor. Söz konusu çalışmalarsadece eğitim eksenli değil elbette.  Vali beyin vizyonuyla birbirine bağlantılı, Aksaray’ın geleceği üzerine, ekonomisi ve sosyal hayat projesi üzerine bir çok proje vizyon planı çerçevesinde yatırım bütçesi üzerinden destek alıyor.

Bu çerçevede bugüne kadar 2020 Türkiye’sini 20-25 yıl geriden çağını yakalamaya çalışanbir il olarak geçiren Aksaray’da; Göreve geldiği andan itibaren çok kısa bir sürede söylemini, vizyonunu anlatıp her kesimden vatandaşa benimseterek, Aksaray’ı her anlamda gelişme, üretme, umut ve mutluluk hedefinde birleştirebilmeyi başaran,  sayın valimiz sayesinde güzel şeyler oluyor ve olmaya da devam edecek. Proje ve faaliyet desteklerine yönelik çok güzel haberler yolda. Hep birlikte zamanı geldikçe sayın valimizin bu gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmasını bekleyeceğiz.

Devlet ve hükümet kavramlarının birbiriyle olan işlevsel farkını topluma yansıtan bir ismin,sinerjisi ve kişisel bir otorite icra etmemesi,unuttuğumuz en değerli hizmet modeli olan "topluma ve vatandaşa hizmet"i ilke edindiğinin göstergesidir. Gönüllere girmenin en güzel örneği budur..Hiçbir görev kimseye tapulanmıyor. Önemli olan kişiselotorite, egotatmini dışındaülkeye, şehre, topluma hizmettir.

PKK’nın Hatay’da Başlattığı Yangınla Birlikte Lanet Olsun Her Türlü Teröre…

 

Ekonomik ve siyasi yönden zayıflayan PKK,90’lar ve 2000’lerin başında olduğu gibi çevre terörizmi eylemleri ile bir kez daha ağaçlarımızla birlikte ciğerlerimizi yaktı.Ormanlarımıza yapılan kundaklama eylemini lanetliyorum.

Kitap Tavsiyesi;

Bu haftaki köşemizde kitap tavsiyesi Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu beyefendiden. Kendisi memnuniyetlerini dile getirerek,  iki güzel kitap tavsiyesinde bulundu.Çok geniş bir okur kitlesine ulaşmak dileğiyle lütfen sizlerde mesajlarınız ve yorumlarınızla birlikte okuma zevkinize ilişkin kitap tavsiyelerinde bulunmak için ulaşın.

Vali Hamza Aydoğdu’nun tavsiyesiile Yazar Bekir Yıldız ve zalim ve inanmış ve KERBELA

Yazar Kemal Tahir / Devlet Ana.

Sevgiyle Kalın.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar