Brisa
Dilek Eyüboğlu

Dilek Eyüboğlu

Mail: dilek.ekspres@gmail.com

Şaka Gibi

Gündem sarmalı ve sosyal medya üzerinden yapılan kişisel paylaşımların konulara etkisiyle,nitelikli bilgiden uzak, kulaktan dolma söylemlerle gözümüz siyasetten başka bir şey görmüyor.

Sürekli gündemde tutulan birbirinin benzeri konular üzerinden yorum yapmak ve hep aynı şeyleri söylüyor tartışıyor olmaktan çok şeyi gözden kaçırıyoruz.Bir şekilde bunu ele almak mecburiyetinde hissediyor insan kendini.

Ne oluyorsa siyasi bir yöne çekiyoruz, siyasette esen rüzgâra göre değerlendiriyoruz. Elbette herkesin yorumu ve yaptığı paylaşım kendisine sorumluluk yükler.Köpürtelimköpürtebildiğimiz kadar ancak bu saatten sonra takınılacak üslup bellidir.

Siyaseti siyasetçilere, siyasi tartışmaları ve olup biteni bir kenara bırakalım işimize bakalım.

 

Vatandaşın Normalleşme Gündemi

 

1 Mart’tan itibaren başlayan yeni normalleşme süreciyle geldiğimiz noktada Covid-19 hayatımızı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Olumsuz demekte yetmiyor tablo ortada.

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş, Ekspo TV’de “Yeni Normalleşme” süreciyle birlikte yaşanan ekonomik gelişmeleri ve esnafın hükümetten beklentilerini değerlendirdi.

Göktaş’ın açıklamaları yerel gündeme ve ekonomik gündemeişlerlik kazandıracak nitelikteydi. Konukseverlik ve nezaketiyle kamera arkası ve önünde tüm sorularımıza içtenlikle yanıt verdi.

Verdiği röportajda“istikrar, istikrar, istikrar” vurgusuyla üyelerinin ve esnafın sorunlarının çözüme kavuşması için umutlu olduklarının altını çizdi.

Siyaset üstü kayda değer somut olarak “elimizde ne var?” diye baktığımızda hizmet sektöründe ki esnafların iş yerlerinin açık kalması talebi ve dahası…

Yani virüsten korunmaya yönelik gündem geride kaldı.

Özellikle 1 Mart’tan itibaren başlayan normalleşmesüreciyle gündem ve beklentiler seyrini değiştirdi.  Korona tüm kesimler için sağlık sorunu olmanınötesinde hepimiz için ekonomik krize dönüştü.

Herkes normalleşme gündemiyle ilgili…

Salgının ötesinde, ekonomikolarak toparlanmanınderdinde.

Tablo ortada.

Her şeyin başı sağlık diyerek daha fazla zarar görmeden somut bir ekonomi programıyla önümüzü görmek ümidiyle…

 

Protesto Edildi

 

“Herkesin zamanı çok değerli”

 

Geçtiğimiz Cuma günü Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun Aksaray ziyareti gündem oldu. Bir dizi temas sonrası, ATSO Konferans Salonunda toplantı düzenleyen Ahmet Davutoğlu toplantısına 1,5 saat geç kalınca protesto edildi.

Birçok gazeteci ve konuk Ahmet Davutoğlu’nun toplantıya geç kalması nedeniyle salonu terk etti.

Toplantının yapılacağı ATSO’YA oldukça geç giriş yapan Davutoğlu, toplantıya başlamak yerine soluğu ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş’ın makamında aldı. Farklı gerekçelerle hadi iki soluklan bunu anladık ancak millet salonda beklerken makamda yapılan ikili görüşmeler, ikram kabulleri vs. etik olmadı. Hepimizin eşit olarak sahip olduğu tek şey zaman ve bu konuda hiç kimsenin bir diğerine üstünlüğü yok. Sanırım kendisi maziden kalan alışkanlıklarla herkesin zamanının kendisine göre değerli olduğunu unuttu. Her şeye yeniden başlayan bir lider konumunda olduğunuzu hatırlatırız.

Peki, kendimize söyleyecek bir kelamımız ya da batıracak iğnemiz yok mu? Elbette var.Sayın Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Genel Başkanı sıfatıyla değil de dış ilişkiler bakanı yada başbakanken Aksaray’a ziyarette bulunsaydı bırakın 1 buçuk saat beklemeyi 3 saat beklerdik.  Hadi biraz gülümseyin..

 

Kitap Önerisi:

 

Bu hafta ki kitap önerisi içeriğimizde girişimci ruhlara özel insan kaynakları niteliğinde bir kitap seçtim.En çok okunanlar listesinde yer alan bu kitabı elinizden bırakmayacaksınız. Ayrıca satın aldığınız bu kitapla Darüşşafaka Cemiyet’ine bağışta bulunmuş olacaksınız.

Hayallerin Ötesinde Yaşamak/ Ebru Dorman

Keyifli okumalar dilerim.

Sizde kitap önerilerinizi köşemde bulunan mail adresimden bana ulaşarak iletebilirsiniz.  Yorum ve önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiyle Kalın.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar