Ali Karakuş

Ali Karakuş

Ali Karakuş Kimdir?

1974 Yılında Aksaray Karakova köyünde dünyaya gelen Ali Karakuş, ilk ve orta eğitiminin bir kısmını köyünde, lise eğitimini Aksaray Lisesi’nde tamamladı. Karakuş, yüksek öğrenimini ise Aksaray Üniversitesi Gıda Teknikerliği bölümünden mezun olarak tamamladı.

Çalışma hayatına genç yaşta aile şirketler grubu olan Ak-Tır Nakliyat’ta başlayan Ali Karakuş, Aksaray‘da genç yaşında, iş dünyasının başarılı sevilen iş insanlarından biri oldu. 2001 yılında Almanya’da tekstil sektörüne girdi. 2006 yılında Aksaray’a dönerek Mak Akaryakıt ve Maden Şirketi’ni kurdu.

“Aksaray’da yaşamanın bir bedeli var” diyen Ali Karakuş, iş hayatındaki başarısını spordan siyasete taşıyarak “Aksaray’ın evlatları her şeyin en iyisini yapar” inancıyla Amatör kulüp olan Karadenizspor’a yönetici oldu. 2008-2009'da Karadenizspor’u amatörde şampiyon yaparak, Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkardı. Karakuş, kulübün adını 68 Yeni Aksarayspor olarak değiştirdi. Bölgesel Amatör Ligi’nde şehrinin takımına maddi manevi destek olan Ali Karakuş yönetimindeki 68 Yeni Aksarayspor,  2013 yılı BAL şampiyonu oldu. Böylece Aksaray’ın 5 yıllık profesyonel özlemi de son bulmuş oldu. Bu başarının ardından Ali Karakuş, Aksaray kamuoyu tarafından “Efsane Başkan” olarak anılmaya başladı.

2009 -2014-2019 Yıllarında Aksaray Belediye Meclis üyesi olan Ali Karakuş, 2017 yılında kurulan İYİ Parti’nin Aksaray İl Teşkilatı’nın kurulmasına büyük katkı sağladı. Evli ve 5 çocuk babası olan Ali Karakuş, başarılı iş yaşamı, siyaset ve spor hayatının yanı sıra,  Siyaset Bilimi ve Kamu yönetimi yüksek lisansına devam etmekte olup, iyi derecede Almanca bilmektedir.

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar